KONST / Litografier / Färglitografi 9941254
*
nr 994 1254
Arvid Knöppel
(1892-1970), Sverige
Färglitografi, Arvid Knöppel (1892-1970), hjort, 17/160, motivet: 35x19
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:18:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 08:57:26
1
Vinnande bud
16/11 18:54:52
2
150 kr
16/11 18:54:54
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Läs mer om Arvid Knöppel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid knöppel färglitografi grafik hjort litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Arvid Knöppel
nr 994 1254
Arvid Knöppel
(1892-1970), Sverige
Färglitografi, Arvid Knöppel (1892-1970), hjort, 17/160, motivet: 35x19
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 08:57:26 | 1 | Vinnande bud |
| 16/11 18:54:52 | 2 | 150 kr |
| 16/11 18:54:54 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född i LuleÃ¥ 1892, död 1970.Läs mer om Arvid Knöppel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid knöppel färglitografi grafik hjort litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



